Eğitsel Rehberlik

EĞİTSEL REHBERLİK

Hayatta bireylerin farklı özellikleri, farklı ilgi ve ihtiyaçları olduğu gibi her öğrencinin de kendine özel bir öğrenme biçimi vardır. Öğrencilerimizi yakından tanıyarak onların ilgi, ihtiyaç ve isteklerine uygun bir yönlendirme ile her öğrencimizi kapasitesinin en üst seviyesine ulaştırabilmeyi hedefleriz.

Düzenlediğimiz kariyer günleri etkinlikleri ile eğitim, iş ve teknoloji alanında şehrimizin ve ülkemizin önde gelen kişilerini okulumuza davet eder, konferanslar düzenler ayrıca üniversite gezileri ile öğrencilerimizin gitmek istedikleri üniversite ve bölümler hakkında daha net bilgi sahibi olmalarını amaçlarız.

Biliriz ki gelecekteki hedefleri konusunda yeterli bir bilgi ve kararlılığa sahip olan öğrencilerin motivasyonları en üst düzeyde olacak ve bu da okul hayatında göstereceği başarıya fazlasıyla yansıyacaktır.

Öğrenci-Veli-Öğretmen üçlüsüne çevreyide ekleyerek bir öğrencinin başarısında veli öğretmen ve çevrenin etkisinin önemini bilir, velilerle devamlı iletişim içerisinde olup onlara çocukları hakkında periyodik bilgilendirmeler yaparız.

Bir gencin hayatında çevrenin etkisinin çok önemli olduğunu düşünür ve gerekli ön rehberliği yaparak gençlerimizi olabildiğince kötü arkadaş ve alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışırız. Ve en önemlisi öğrencilerimizin her konudaki istek ve sorunları ile yakından ilgilenir onların bizim için değerli olduğunu ve her an yanlarında olduğumuzu hissetmelerini sağlarız.

Ömer Güneş

rehber öğrtetmen

İpek Alp

rehber öğrtetmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir